MUHTEŞEMYÜZYIL: MUHTEŞEM YÜZYIL 12.BÖLÜM

... taranacak alan ...
MUHTEŞEMYÜZYIL: MUHTEŞEM YÜZYIL 12.BÖLÜM: Bir dönemyeniden canlanıyor. Muhteşem Yüzyıl, mücadeleri, aşkları ve dostluklarıyla Osmanlı saray hayatını anlatmaya devam ediyor. Başl...
... taranacak alan ...

MUHTEŞEM YÜZYIL'A ÜNLÜ MÜZİSYEN

... taranacak alan ...
LÜTFEN YORUM YAPALIM:)

Demir Demirkan, Muhteşem Yüzyıl dizisi için kamera karşısına geçti ve Osmanlı ordusundaki Deliler adlı birliğin başı Deli Sabiti canlandırdı.

Korkunç ve tuhaf

Başrolünde Halit Ergenç ve Meryem Uzerlinin oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinin henüz yayınlanmadan ses getiren Mohaç Seferi sahnesinde sürpriz bir isim de rol aldı. Osmanlı ordusunun en önemli birliklerinden ?Deliler?in başı Deli Sabit Demir Demirkan canlandırdı. Ünlü şarkıcı, oynadığı karakter için Korkunç ve tuhaf gözükmesine rağmen insani bir kişiliği var yorumunu yaptı.

Ata binmek zorladı

Demir Demirkan, Mohaç Seferi sahnesinde tasarımcı Serdar Başbuğun çizimlerden yola çıkarak hazırladığı kanatlı kostümle kamera karşısına geçti. Onu en çok zorlayan da bu ağır kostümle ata binmek oldu: Çekim günlerinde sete erken geldim, kostümle ata binip inmeyi çalıştım. Normal kıyafetle binmekten daha zor oldu, çünkü yaklaşık altı kiloluk bir yük vardı üzerimde ve Deli Sabitin ata sıçrayacak binip inmesi gerekiyordu.

Deli Demir

3,5 milyon TLlik hazırlık bütçesiyle Türk televizyon tarihinin en büyük bütçeli projesi olan, Halit Ergenç, Okan Yalabık, Meryem Uzerli, Nebahat Çehre, Selma Ergeç ve Nur Fettahoğlunun rol aldığı ?Muhteşem Yüzyıl, yeni sezonda savaş sahneleriyle göz dolduracak. Mohaç Seferii konu alacak bölümlerde Demir Demirkan da yer alacak. Ünlü şarkıcı, Osmanlı ordusunun en önemli birliklerinden olan cesur ve korkusuz Delilerin başı Deli Sabit rolünde izleyici karşısına çıkacak.

KORKUNÇ VE TUHAF AMA İNSANİ BİR KİŞİLİĞİ VAR
?Osmanlı ordusunun önünde kanatlı bir birliğin var olduğunu biliyordum ama onları pek araştırmamıştım. Deli Sabiti oynayacağım gündeme gelince daha çok araştırdım? diyen Demirkan, canlandırdığı karakter için şunları söylüyor: Korkunç ve tuhaf gözükmesine rağmen insani bir kişiliği var. Beni en çok etkileyen tarafı, her zaman harekete geçmeye hazır olması. Beklemeye tahammülü olmayan ve bir an önce düşmanı yok edip kazanmaya, amaca ulaşmaya odaklanmış bir karakter.

6 KİLOLUK KOSTÜMLE ATA BİNMEK ZORLADI

Kostüm ve makyaj hazırlığı yaklaşık bir saat süren Demirkan, en çok ata binmekte zorluk çektiğini söylüyor: Atıma alışmak ve kostümümü tamamlamak için sete bir gün önceden geldim. Bütün gün çalıştık ve ertesi günlerde de çekimden saatler önce sete gelip kostümü geliştirdik. Çekim günlerinde de erken gelip kostümle ata binip inmeyi çalıştım. Normal kıyafetle binmekten biraz daha zor oldu, çünkü yaklaşık altı kiloluk bir yük vardı üzerimde ve Deli Sabitin ata sıçrayacak binip inmesi gerekiyordu. Bunu biraz çalışmak gerekti

Çizimlere bakarak tasarladı

Dizinin kostüm tasarımcısı Serdar Başbuğ, Osmanlı kara ordusunda görevli Deliler adlı birliğin çizimlerinden yola çıkarak Deli Sabit için özel bir kostüm hazırladı. Vahşi doğaya uygun olarak tasarlanan kostümün kanat kısmı elde yapıldı 
... taranacak alan ...

MUHTEŞEM YÜZYIL-BU KADRO YÜZYILDA BİR GELİR

... taranacak alan ...
LÜTFEN YORUM YAPALIM:)

Ekibe son olarak katılan Mehmet Günsür’ün set fotoğrafları ilk kez ortaya çıktı. Dizinin diğer sürprizi de, Demir Demirkan, nam-ı diğer ‘Deliler birliği komutanı’ oldu

SHOW TV’nin reyting rekortmeni dizisi ‘Muhteşem Yüzyıl’, sürpriz kadrosuyla yeni sezona merhaba demeye hazırlanıyor. Başrollerini Nebahat Çehre, Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Selma Ergeç ve Okan Yalabık’ın paylaştığı dizinin kadrosuna Mehmet Günsür de katıldı. Günsür, dizide Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu Şehzade Mustafa karakterinin büyümüş halini canlandıracak. Dizinin teaser çekimleri için İtalya’dan İstanbul’a gelen yakışıklı oyuncu, ‘Durul ve Yağmur’u (yönetmenler) yıllar sonra görmeme rağmen kaldığımız yerden sohbetimize devam ettik. Halit’i daha önceden de tanıyordum. Çok keyifli bir ortam ve çok iyi anlaşan bir ekip. Bu enerji de etrafa yayılmış durumda’ dedi.

ŞEHZADE MUSTAFA SINAV OLACAK
Şehzade Mustafa karakterinin kendisi için bir sınav olacağını söyleyen Günsür, ‘Daha önce böyle net kostümlü bir projede yer almamıştım. Şehzade Mustafa da bütün dengeleri değiştiren bir karakter. Hala araştırıyorum, kitaplar okuyorum. Öğrendikçe daha da heyecanlanıyorum’ dedi. Günsür, dizinin çekimleri için kasım ayında yeniden İstanbul’a gelecek. 
... taranacak alan ...

Gül Ağa, Sümbül Ağa'ya karşı

... taranacak alan ...
LÜTFEN YORUM YAPALIM:)

Bu çarşamba yeni sezona “Merhaba” diyecek ‘Muhteşem Yüzyıl’ın, son sürprizi Engin Günaydın oldu...Sadece ilk bölümde ‘Gül Ağa’ karakteriyle konuk oyuncu olarak ekranda görülen Günaydın, bundan böyle sürekli kadroda yer alacak. Milliyet'in haberine görei Günaydın, “Karakter o kadar sevildi ki, bunun üzerine uzun süre devam etme konusunda düşündüm. Yeniden teklif gelince de kabul ettim. Çok sempatik bir rol” dedi. 
... taranacak alan ...

Halvete hazırlık sahnesi satışları patlattı

... iş...
LÜTFEN YORUM YAPALIM:)
ADANA’da bakırcılar, televizyondaki ’Muhteşem Yüzyıl’ dizisinde bakır eşyaların kullanılmasıyla satışlarının arttığını söyledi.

Kentte 60 yıldır bakırcılık yapan Kamil Tuna, Muhteşem Yüzyıl dizisinde ağırlıklı olarak bakır eşyaların kullanıldığını belirterek, "Şimdilerde televizyon dizisiyle insanlarda merak uyandıran bakır, kullanmak için olmasa da süs eşyası olarak rağbet görüyor" dedi.

Tepsi, cezve, fincan takımı, ayranlık, karabiber öğütücüsü, hamam tası, şekerlik, tabak ve bakırdan yapılan birçok eşyayı sattıklarını belirten Tuna şunları söyledi: "Hürrem Sultan’ın dizide halvetten önce hamamda yıkanırken bakır hamam tasını kullanmasıyla, önce bakır hamam taslarımızın satışı arttı. Daha sonra, Hürrem Sultan hamileyken Kanuni Sultan Süleyman’la bakır sahanda yemek yemesinin ardından, bakır sahan satışlarımızda gözle görünür bir artış oldu. Uzun zamandır gençlerin ilgisini çekmeyen bakır, bir televizyon dizisi aracılığıyla ilgi çekemeye başladı."

’KULLANMAK İÇİN DEĞİL SÜS İÇİN’

Adana’da sadece 3 bakırcı esnafının ayakta durduğunu söyleyen Kamil Tuna, "Eskiden hemen hemen her evde bakır eşyalar kullanılırdı. Bakır tencerede yapılan ve bakır sahanlarda sunulan yemeklerin tadı bile başka olurdu. Kız çeyizlerinde de muhakkak bakır eşyalar olurdu. Uzun zamandır gençlerin ilgisini çekmeyen bakır, bir televizyon dizisi aracılığıyla ilgi çekemeye başladı" dedi. 
...yaşam...

MUHTEŞEM YÜZYIL YENİÇERİ ARIYOR

... iş...
LÜTFEN YORUM YAPALIM:)
MUHTEŞEM Yüzyıl dizisinin yeni sezon savaş sahneleri Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış Edirne’de çekilmeye başlandı. Roman gençlerin at üstünde rol alacağı dizi çekimleri için günlük 25 liraya 200 figüran aranıyor.

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan ve Osman İmparatorluğu’nda Kanunu Sultan Süleyman’ın dönemi anlatan Muhteşem Yüzyıl dizisinin yeni sezon çekimleri Edirne’de başladı. Eski Edirne Sarayı’nın bulunduğu Sarayiçi, Meriç Nehri, Tunca Nehri kenarı ve merkeze bağlı Habiller Köyü’nde başlanan çekimlerde Roman gençler de at üstündeki yeniçerileri canlandırıyor.

Edirne’deki savaş sahneleri için yapım şirketi Edirne Valiliği’nden Sarayiçi, Habiller Köyü, Eski Cami ve II. Beyazıt Külliyesi için izin istedi. Ancak Edirne Valisi Gökhan Sözer sadece köydeki ve Sarayiçi’nde yapılacak çekimleri onayladı, diğer tarihi mekanlarda çekim yapılmasına izin verilmedi.

Sabah erken saatlerde eski Edirne Sarayı’nın bulunduğu Sarayiçi ve Habiller Köyü’nde savaş sahnelerinin çekimlerine başlandı. Dizinin çekim ekibinin çeşitli otellerde konaklayacağı belirtilirken, dizinin başrol oyuncusu olan ve Kanunu Sultan Süleyman’ı canlandıran Halit Ergenç’in kendi sahnelerinde İstanbul’dan gelip, çekimlerin ardından döneceği belirtildi. Dizide Pargalı İbrahim Paşayı canlandıran Okan Yalabık’ın katıldığı ve 15 gün sürecek savaş sahneleri için Edirneli roman gençler de rol alacak. Özellikle atlı askerleri oynayacak Romanların yanı sıra 200 figüran aranıyor. Kentteki öğrencilerden seçilen figüranlara günlük 25 lira ve yemek verileceği belirtildi.

EDİRNE OSMANLININ İKİNCİ BAŞKENTİ

Osmanlı İmparatorluğu’nun Bursa’dan sonra ikinci başkenti olan Edirne, 1361 yılında Murad Hüdavendiğar tarafından Bizanslılar’dan alındı ve Osmanlı topraklarına katıldı. Osmanlı İmparatorluğunun ikinci başkenti olan İstanbul’un fethine kadar 90 yıl boyunca Osmanlı başkenti olmuştur. 
... iş...

YENİ HÜRREM ÇOK ŞAŞIRTACAK!

... iş...
LÜTFEN YORUM YAPALIM:)

Tatilini ailesinin yanında Almanya’da geçiren ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinin ‘Hürrem’i Meryem Uzerli’yi görenler çok şaşıracak. İki ay boyunca düzenli spor yapıp beş kilo veren oyuncu, bir beden incelmiş. 
... iş...

Muhteşem Yüzyıl’ın cariyesinin büyük yarışı

... muhteşem yüz yıl...
LÜTFEN YORUM YAPALIM:)
Gizem Karaca… Loreal Paris Miss Turkey 2011′de ikinci güzel seçildi, Miss World’de Türkiye’yi temsil edecek. ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinde cariye rolü oynayan Karaca, Miss World’te ‘raks şov’ yaparak jüriyi etkilemeye çalışacak 
... muhteşem yüz yıl...

MUHTEŞEM YÜZYIL'A MUHTEŞEM ŞEHZADE

... muhteşem yüz yıl...
LÜTFEN YORUM YAPALIM:)
Malkoçoğlu ‘Burak Özçivit’in ardından Mehmet Günsür de ‘Muhteşem Yüzyıl’ kadrosuna katıldı. Oyuncu, Şehzade Mustafa’yı canlandıracak

- Halit Ergenç, Nebahat Çehre, Selma Ergeç, Okan Yalabık ve Nur Fettahoğlu gibi isimlerin başrolünü paylaştığı ‘Muhteşem Yüzyıl’, kadrosuna dahil olan oyuncularla eylül ayında yeni bölümleriyle ekranda olacak.
- Geçen sezon yayınlandığı günden itibaren eleştirilere maruz kalan ‘Muhteşem Yüzyıl’, yeni sezonda birbirinden sürpriz isimlerle ekrana gelecek. Çekimleri Edirne’de başlayan dizinin savaş sahneleri büyük bir titizlikle filme alınıyor.
- Oyuncuların sıcak havada at üzerinde zor şartlarda çalıştığı dizinin kadrosuna, ‘Malkaçoğlu’nu oynayacak Burak Özçivit’in yanı sıra sürpriz bir isim Mehmet Günsür. Son olarak ‘Aşk Tesadüfleri Sever’le adından söz ettiren Günsür, diziye Kanuni Sultan Süleyman’ın 38 yaşında boğularak öldürülen oğlu şehzade Mustafa rolüyle dahil olacak.

ASKERiN GÖZDESiYDi

Kanuni Sultan Süleyman’ın Hürrem Sultan’dan olmayan iki oğlundan biri Şehzade Mustafa, iyi eğitimli, çok cesur ve başarılı bir askerdi. Halkla askerin çok sevdiği Mustafa, Hürrem tarafından tehlike olarak görüldüğü için birçok entrikaya maruz kaldı. Kanuni, Hürrem’in dolduruşuyla, Şehzade Mustafa’nın öldürülmesini emretti. 
... muhteşem yüz yıl...

Show Tv’den Muhteşem Yüzyıl Açıklaması

... muhteşem yüz yıl...
LÜTFEN YORUM YAPALIM:)
Vatan gazetesinin haberine göre, TVEN’den gelen 45 milyon dolarlık transfer teklifini reddeden yapımcı Timur Savcı, Muhteşem Yüzyıl dizisinin yayınlandığı Show TV ile sözleşmesini yeniledi. Geçen sezonun en iddialı yapımlarından “Muhteşem Yüzyıl” dizisi yeni sezon için birçok kanaldan transfer teklifi aldı. İlk olarak TNT astronomik rakamlara diziyi bünyesine katmak istedi ancak görüşmelerden olumlu sonuç çıkmadı. 
... muhteşem yüz yıl...

MUHTEŞEM YÜZYILIN YENİ KANALI BELLİ OLDU: TVEN

... alan ...
LÜTFEN YORUM YAPALIM:)
TV dünyası şu günlerde iki dev transferi konuşuyor. Doğuş Yayın grubunun sonbaharda yayına başlaması planlanan yeni kanalı TVEN, sektöre bomba gibi bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Bir süredir TNT’nin peşinde
olduğu ve 39 bölüm karşılığında 50 milyon doların teklif edildiği öne sürülen Show TV’nin fenomen dizisi “Muhteşem Yüzyıl”ın TVEN’e satışının tamamlandığı belirtildi. Bununla yetinmeyen kanal yönetiminin sessiz sedasız dev bir transfere daha imza attığı iddia edildi. 

MUHTEŞEM YÜZYIL TNT'YE Mİ GEÇTİ?


LÜTFEN YORUM YAPALIM:)
Habershow’un edindiği özel bilgiye göre Saner Ayar “Muhteşem transferi” bugün bitirdi. Başrollerini Halit Ergenç, Meryem Uzerli ve Nebahat Çehre’nin oynadığı dizi için ödenecek olan rakam müthiş.

TNT “Muhteşem Yüzyıl”ın yapımcısı Tim’s Prodüksiyon’a 3 yıllık anlaşma karşılığında 60 milyon dolar ödeyecek.

Yani “Muhteşem Yüzyıl”ın bölüm başına kazanacağı para 1 milyon TL’den fazlaya gelecek.

Bakalım “Muhteşem Transfer” televizyon dünyasında nasıl yankı bulacak. 

MUHTEŞEM YÜZYIL SEZON FİNALİ ÖZET


LÜTFEN YORUM YAPALIM:)

İbrahim Leo’nun Hürrem’e yolladığı mektubu, Nigar’ın üzerinde yakalamıştır. Hürrem’in en büyük sırrını öğrenen İbrahim, Hürrem ve Leo’yu nasıl cezalandıracak? Süleyman Leo’nun, Hürrem’in geçmiş hayatındaki sevgilisi olduğunu öğrenecek mi? Muhteşem Yüzyıl, final bölümü ile 22 Haziran Çarşamba akşamı Show Tv ekranında!

Nigar, İbrahim Leo’nun mektubunu üzerinde yakalayınca, içinden çıkamayacağı kadar zor bir durumda kalır. İbrahim’den korkusundan, durumu Hürrem’e açıklayamayan Nigar, İbrahim’in isteğiyle Leo’nun mektubunu Hürrem’e verir. Mektubu okuyan Hürrem, eski aşkıyla son kez buluşacak mı?

Nigar, Hürrem’in Leo ile buluşmasını önlemek için elinden geleni yapmaktadır. İbrahim’in durumdan haberdar olduğunu bilmeyen Hürrem, bahçeye inmek üzere dairesinden çıkar. Hürrem’i durduramayan Nigar, Hürrem’in Leo ile buluşmaya gittiğinden korkmaktadır…

Leo buluşma yerine gelmiş Hürrem’i beklemektedir. İbrahim ise ikilinin buluşmasını basmak için, kuytu bir yere saklanıp Leo’yu izlemeye başlar…

Nigar cariyeler taşlığında, endişe ile olacakları beklemektedir. Sümbül Nigar‘ın yanına gelir. İbrahim Paşa’nın yanına gittiğinde neler olduğunu sorar. Nigar kendisini İbrahim Paşa’ya Sümbül’ün ihbar ettiğini anlamıştır…

Bu arada Hatice, saraylarında verecekleri yemek daveti için hazırlık yapmaktadır. Süleyman’ın hazır bulunacağı yemeğe, Gritti ve kız kardeşi de davetlidir.

Gritti ve kardeşi, Hatice ve İbrahim’in sarayına gelirler. Eşini yeni kaybetmiş olan Gritti’nin kardeşi Monica Teresse, oldukça güzel, Avrupalı bir hanımefendidir. Hatice Monica ile karşılaştığında, güzelliğinden rahatsız olur…

Gritti ve kardeşi, İbrahim ve Hatice’nin sarayını süsleyen resimlerden etkilenmiştir. Hatice resimleri Leo’nun yaptığından bahseder. Leo ile ilgili sırrı öğrenmiş olan İbrahim, bu bahisten rahatsız olmuştur…

Yemek sona erdiğinde, Matrakçı Victoria’ya Layoş’tan gelen mektubu getirir. Layoş Victoria’ya elini çabuk tutmasını söylemektedir. Süleyman’dan kurtulmanın vakti gelmiştir!

Sırları ortaya çıkan Hürrem ve Leo’nun sonu ne olacak? İbrahim ikiliyi yakalayabilecek mi? Süleyman Hürrem’in kendisinden sakladığı bu büyük sırrı öğrenecek mi? İntikam ateşi ile yanan Victoria sonunda Süleyman’dan öcünü alacak mı?

Hepsi ve daha fazlasıyla, Muhteşem Yüzyıl’ın nefes kesici final bölümü 22 Haziran Çarşamba akşamı saat 20:00’de Show Show Tv’de… 

BERGÜZAR KOREL'DEN MUHTEŞEM YÜZYIL SÜRPRİZİ


LÜTFEN YORUM YAPALIM:)

Bergüzar Korel Muhteşem Yüzyıl’da rol alacak. Dizinin sezon finalinde ilk kez boy gösterecek olan Korel, Alvise Gritti’nin kız kardeşi Monica’yı canlandıracak.
Muhteşem Yüzyıl’da Kanuni Sultan Süleyman’ı canlandıran Halit Ergenç katıldığı Beyaz Show’da eşi Bergüzar Korel’in Muhteşem Yüzyıl’da rol almasından mutluluk duyacağını belitmişti. Anlaşılan yapımcılar ünlü oyuncuya kulak verdi…

Dizi Çarşamba akşamı saat 20.00′de Show tv’de yayınlanacak. 

MUHTEŞEM YÜZYIL'IN SON CARİYESİ


LÜTFEN YORUM YAPALIM:)

Muhteşem Yüzyıl dizisinin son bölümünde cariye olarak ekrana gelen Rus asıllı Türk vatandaşı Sandra Akhmedova, objektiflere poz verdi

Antalyanın turistik Belek Beldesinde oturan ve profesyonel mankenlik yapan Sandra Akhmedova, geçen Çarşamba akşamı yayınlanan bölümde Kanuni Sultan Süleymana sunulan Rus cariye Ninayı canlandırdı.

Hürrem Sultanın sinir krizi geçirmesi ve Kanuninin karşısına hançer ile dikilmesine neden olan cariye olarak dikkat çeken Rus güzel, Antalyanın yerel dergisi Masculine için at çiftliğinde poz verdi.

Fotoğraf sanatçısı İbrahim Kahramanın objektifinin karşısına geçen Sandra Akhmedova, röportajında başarısının sırlarını da anlattı.

Güzelliğinin sırrını düzenli beslenme ve yeterli dinlenmeye borçlu olduğunu kaydeden Akhmedova, şöyle dedi: “Yağlı ve kızarmış ürünlerden uzak duruyorum. Alkol ve sigara kullanmıyorum, düzenli spor yapıyorum.

En önemlisi ise öğünlerime dikkat ediyorum. Örneğin her sabah yarım bardak taze sıkılmış maydanoz suyu içiyorum. Kahvaltı ise bol enerji dolu oluyor.

Kısacası yiyeceğim herşeyin zamanı ve yeri var. Bunlara dikkat ederseniz güzel bir vücut sizi karşılıyor.” Televizyon ekranlarında izlenme rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl dizisinin setinden de söz eden güzel manken, “İlk kez bir dizi filmde rol aldım. O atmosferi koklamak bile çok keyifliydi” dedi. 

MUHTEŞEM YÜZYIL KOSTÜMLERİ AÇIK ARTIRMA İLE SATILDI


LÜTFEN YORUM YAPALIM:)

Dizideki muhteşem kostümler hayır işi için kullanıldı.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına, önceki akşam Sait Halim Paşa Yalısında gece düzenlendi.

Gecede Muhteşem Yüzyıl dizisinde kullanılan kostüm ve mücevherler vakıf adına açık artırmayla satıldı. Caroline Koç, Suzan Sabancı, Revna Demirören, Dalia Garih, Lili Garih ve Serra Tokar gibi cemiyet hayatından ünlü isimlerin de katıldığı gecede kıyafet ve takılar şu fiyatlardan satıldı:

-Hatice Sultanın nişan kostümü:7 bin 500 lira / Dizinin yapımcısı Timur Savcı

-Hürrem Sultanın turuncu kostümü:20 bin lira / Nadya-İsmail Koçak

-Valide Sultanın gerdanlığı:60 bin lira / Nadya-İsmail Koçak

-Hürrem Sultanın gerdanlığı: 24 bin lira

-Mahidevran Sultanın gerdanlığı: 20 bin lira

MUHTEŞEM YÜZYIL KANAL MI DEĞİŞTİRİYORLÜTFEN YORUM YAPALIM:)
Show tv en büyük kozunu hangi kanala kaptırıyor?

Muhteşem Yüzyıl dizisi oyuncularının Kanal D’deki Beyaz Show’a katılması üzerine Ali Eyüboğlu’nun yazısı;

Bildiğim kadarıyla aylardır Show TV?nin Ana Haber Bülteni’ni hazırlayanlar ?Muhteşem Yüzyıl’ın oyuncularını konuk etmek istiyordu.
Ama yılın olay dizisinin yıldızları ekip olarak ilk kez, Show TV Ana Haber’e değil, Kanal D’deki Beyaz Show’a çıktı. Bunu, Kanal D’nin CEO’su İrfan Şahin’in, “Show TV’nin dizilerine yasak koydu” şeklindeki haberlere inat yaptığı bir hamle olarak görenler olabilir.
Aynı kanıda değilim.
Çünkü, Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Selma Ergeç ve Selim Bayraktar’ın Kanal D’ye çıkmasını, uzun soluklu bir planın ilk hamlesi olarak görüyorum. Üstelim “tamamen duygusal” bir hamle bu?
Nedeni de şu: Show TV’yle “Muhteşem Yüzyıl”ın yapımcısı Tims arasında reyting anlaşması var ve buna göre Timur Savcı, her hafta ortalama 600 bin TL civarında bir para alıyor.
Show TV’nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntı da malum?
O nedenle yeni yayın döneminde “Muhteşem Yüzyıl” Show TV yerine başka bir kanalda başlarsa hiç şaşırmam. 

MUHTEŞEM YÜZYIL 21. BÖLÜM ÖZETLÜTFEN YORUM YAPALIM:)
Hürrem Süleyman’ın geceyi başka bir kadınla geçirdiğini öğreniyor! Muhteşem Yüzyıl’ın yepyeni heyecanlarla dolu bölümü 1 Haziran Çarşamba akşamı Saat 20:00’de Show Tv ekranlarında…

Hazırlıksız yakalanan Victoria, Padişah’la beraber olmaktan kaçamaz… Victoria Süleyman’ın odasından darmadağın halde çıktığında, karşısında İbrahim’i görecektir…

Valide’den Süleyman’ın İbrahim Paşa’nın sarayında kalacağını öğrenen Hürrem ise, Süleyman’ın Victoria için orada kaldığından endişe etmektedir…

Sarayda neler olup bittiğini öğrenmek isteyen Hürrem, Hatice’yi ziyarete gider. Hürrem geceye dair bir iz bulmak için gizlice Süleyman’ın kaldığı odaya girer. Odada Victoria’nın şalını bulan Hürrem, Süleyman’ın geceyi bir kadınla geçirdiğinden emin olmuştur…

Bu arada Leo padişahın emriyle sarayın içindeki nakkaşhanede görevine başlamıştır. Nakkaşhanedekiler Leo’nun Padişah ve İbrahim ile yakınlığından rahatsızdır. Diğer taraftan Hürrem’in kendisine gönderdiği altın kesesiyle gururu kırılan Leo, keseyi Hürrem’e geri götürmesi için Nigar’a verecektir…
Hamamda Nigar’ın saldırısına uğrayan Gülşah, Nigar’ın yaptığını Mahidevran’a anlatamaz. Fakat Mahidevran’ı Nigar konusunda dikkatli olması için uyarır…

Ferhat Paşa’nın Semendere’de kendi düzenin kurduğuna dair ardı arkası kesilmeyen şikayetler alan Ayas Paşa, Süleyman’ı durumdan haberdar eder… Süleyman İbrahim’den Divan’ın toplanmasını ve gerekenin yapılmasını ister.

Şikayetlerini bildirmek üzere Semendre’den gelen bir köylü, Divan önüne çıkartılıp dinlenir. Ferhat Paşa halktan haksız vergiler toplamakta, rüşvet almaktadır…

Divan sona erdiğinde İbrahim, izinsiz olarak saraya gelmiş olan Ferhat Paşa’yı karşısında bulacaktır… İbrahim Süleyman’a Ferhat Paşa’nın usullere aykırı olarak saraya geldiği bilgisini verir. Eceline kendi ayaklarıyla gelen Ferhat Paşa için, alacağı ceza kaçınılmaz olmuştur…

Diğer tarafta Valide Ferhat Paşa ile beraber gelen Beyhan’ın ziyaretinden çok mutludur. Valide’yi görmeye giden Süleyman, Valide’ye Ferhat Paşa’nın Süleyman’ın iradesini hiçe sayıp aynı suçları işlemeye devam etmekte olduğunu söyler. Süleyman kullarının hakkını korumalıdır. Ferhat Paşa artık hak ettiği cezayı alacaktır… Bu haber Valide’yi oldukça üzer. Zira, Ferhat Paşa idam edilirse, Beyhan’ı teskin etmek imkansız olacaktır…

Haremde ise yeni bir hareketlilik göze çarpmaktadır. Akkirman Valisi hareme, biri Valide’nin hizmetine, diğeri Sultan Süleyman’a sunulmak üzere iki Rus cariye hediye etmiştir. Rus cariyelerden birinin Sultan Süleyman’a sunulacağını öğrenen Hürrem deliye döner. Süleyman’ın başka kadınlarla olması Hürrem’i dayanılmaz acılara boğmakta, Hürrem bu duruma daha fazla tahammül edememektedir… Hürrem bu duruma son vermek için harekete geçecektir…

Muhteşem Yüzyıl’ın yepyeni bölümü 1 Haziran Çarşamba akşamı saat 20:00’de Show Tv ekranlarında… Sakın kaçırmayın! 

MUHTEŞEM YÜZYIL 18. BÖLÜM ÖZET


 


İbrahim Paşanın sarayında Hanedan üyeleri için verdiği yemek devam etmektedir. Süleyman sarayın kubbelerini resmeden Leoyu, Hanedan üyeleriyle tanışması için yanlarına çağırtmıştır. Hürremin yıllar önce öldüğünü düşündüğü Leo, şimdi kanlı canlı Süleymanın yanında durmaktadır Artık bambaşka bir hayatı olan Hürrem, çoktan geçmişte bıraktığı Leoyu ansızın karşısında görünce darmadağın olur Hürrem Leonun yeni hayatına girmesiyle nasıl başa çıkacaktır

Süleyman ise Leodan, Süleymanın Hürremle poz verdiği yeni bir resme başlamasını ister. Resim haberini aynı anda alan Leo ve Hürrem, bu zor durumda ne yapacaklardır

Matrakçı Sadıkanın kendisine verdiği pusulayı Kaptan Antonioya ulaştırmıştır. Sevdiği kadının ailesine haber gönderdiğini sanan Matrakçı, aslında Layoşun ajanı Victoria?nın Süleymana karşı hain planına yardım etmekte olduğunun farkında bile değildir?

Hürrem ve Süleymanın aynı tabloda, bir aile gibi resmedilmesi fikri Mahidevranı mutsuz etmiştir. Gülşah ona Süleymana daha yakın olmasını sağlayacak bir fikir verir. Mahidevran, Hatice Sultanın boşalan dairesine geçecektir

Tüm bunları ve daha fazlasını izleyeceğiniz Muhteşem Yüzyılın yeni bölümü, 11 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20:00de, Show Tv ekranında 

MERYEM UZERLİ'NİN GİZLİ HASTALIĞI!


LÜTFEN YORUM YAPALIM:)
Meryem Uzerli’nin gizli hastalığı

Almanya’dan geldiğinde kendisi için hazırlanan kıyafetleri korseyle giymek zorunda kalan “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin Hürrem Sultan’ı Meryem Uzerli’nin, rolü için sıkı bir diyete girdiği iddia edilmişti.

Çölyak hastalığı diğer adı Gluten Enteropatisi: Bağırsaklardaki sindirimi sağlayan villus denilen yapıların bozulmasına sebep olan ve dolayısıyla da yiyeceklerdeki besinin emilmesini engelleyen ve ince bağırsakta hasarlar oluşturan bir sindirim sistemi hastalığıdır.

Çölyak hastası olan kişiler buğdayda arpada çavdarda ve kesin olmamakla birlikte, yulafta bulunan ve gluten olarak adlandırılan bir proteine tahammül edememektedir. Hastalık daha ileri yaşlarda kansızlık, boy kısalığı, kemik zayıflığı ve nedeni bilinemeyen karaciğer hastalığı gibi çok değişik belirtilerle de kendini gösterir. 

MUHTEŞEM YÜZYIL DÜNYAYA AÇILIYOR


Türkiye’de Büyük bir tepkiyle karşılanan ve günler süren protestolara maruz kalan dizi Muhteşem Yüzyıl için başta Avrupa olmak üzere br çok ülke diziyi ülkelerinde yayınlamak için sıraya girdi.

‘Muhteşem Yüzyıl’, Cannes’da düzenlenen MIP Televizyon Fuarı’yla dünyaya açıldı. Halit Ergenç ve Meryem Uzerli’nin katıldığı partide, Asya’dan Güney Amerika’ya kadar 40 ülke, diziye talip oldu

SHOW TV’de yayınlandığı ilk günden itibaren tartışmalara neden olan ‘Muhteşem Yüzyıl’, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIP Televizyon Fuarı’na katıldı. 107 ülkeden yaklaşık 1500 satıcı, 4000 alıcının katılımıyla gerçekleştirilen fuarda, İzzet Pinto, ‘Muhteşem Yüzyıl ile dünya kanallarının karşısındayız. Hindistan, Venezuella hatta Güney Amerika’dan bile talep aldığımızı düşünürsek, hem şirket olarak bizi hem de Türk dizilerini dünyada bambaşka bir yere taşıyacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yaklaşık 40 ülke diziyi yayınlamak istiyor’ dedi. Dizinin ‘Hürrem Sultan’ı Meryem Uzerli, kırmızı kıyafeti ve güzelliğiyle gecenin ilgi odağı oldu. Bir önceki dizisi ‘Binbir Gece’yle Balkanlar ve Ortadoğu’da tanınan Halit Ergenç de hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi.

13. bölümde yine rekor
‘MUHTEŞEM Yüzyıl’ ekibi Cannes’daki partide olduğu saatlerde yayınlanan dizinin 13. bölümü yine zirveden inmedi. Pargalı İbrahim’in sarayı terk ederek, ailesinin yanına gittiği bölüm, AB’de 23.4 reyting, 53.6 izlenme payı aldı. Tüm kişilerde ise 16 reyting, 37.2 izlenme payına ulaşan dizinin özeti bile ikinci oldu. 

Sosyal ağın yıldızı ‘Muhteşem Yüzyıl


 

Sosyal medya ajansı The Netfork’un sosyal medya mecraları üzerinden yaptığı ölçümlenmeye göre Muhteşem Yüzyıl zirvede.

Digital Age’e göre, The Netfork’un sosyal medya takip aracı Meltwater Buzz’ı kullanarak yaptığı çalışmada, 21-27 Mart 2011 tarihleri arasında yayınlanan toplam 57 dizi ve programla ilgili sosyal paylaşım sitelerindeki yorumlar takip edildi.

Bu altı gün içinde sosyal medya ortamlarında dizilere yönelik toplam 13.015 yorum tespit edildi.

Hakkında en çok konuşulan dizi toplam yorumların yüzde 20′sini alan Muhteşem Yüzyıl olurken, aldığı yorumlar içindeki olumlu atıf payı dikkate alındığında, hakkında en olumlu bahsedilen dizi ilk beş içinde sonuncu sırada yer alan Behzat Ç. oldu.

EN OLUMLUSU BEHZAT Ç.

Muhteşem Yüzyıl dışında, en fazla yorum alan diğer diziler ise sırasıyla yüzde 19 ile Öyle Bir Geçer Zaman Ki, yüzde 11 ile Ezel, yüzde 9 ile Adını Feriha Koydum oldu.

Bu dört dizinin ardından yüzde 7 ile ilk beşin sonuncusu olan Behzat Ç.’ye gelen yorumların yüzde 91′inin olumlu olduğu görüldü. Kendisine gelen yorumlar içinde olumsuzların payının en çok olduğu dizi de Muhteşem Yüzyıl.

Aldığı toplam yorum içinde olumsuz atıf payı en fazla olan ise, kendisi hakkında en fazla yorum yapılan Muhteşem Yüzyıl. Hakkında yapılan yorumların yüzde 21′i olumsuz.

Toplamda alınan olumlu yorumda ise birinci sırayı Öyle Bir Geçer Zaman Ki alırken, Muhteşem Yüzyıl yüzde 16 ile ikinci sırada kaldı. 

MUHTEŞEM YÜZYIL 12.BÖLÜM


Bir dönem yeniden canlanıyor. Muhteşem Yüzyıl, mücadeleri, aşkları ve dostluklarıyla Osmanlı saray hayatını anlatmaya devam ediyor. Başladığı günden beri seyircinin ilgisini artarak çekmeye devam eden Muhteşem Yüzyıl, yeni bölümüyle 30 Mart Çarşamba akşamı saat 20:00’de Show TV’de… Pargalı İbrahim, Süleyman’ın karşısında diz çökmüş.. İbrahim kabahatini merak ediyor. Sultan Süleyman, İbrahim’i çok şaşırtacak bir teklifte bulunuyor. İbrahim zor bir kararın eşiğinde… Hürrem ve Mahidevran karşı karşıya… Mahidevran, Hürrem’in düzenlediği eğlenceye sert bir tepki gösteriyor. İkilinin kavgasına hiç beklenmedik biri müdahale ediyor. Onun gelişiyle haremde sesler kesiliyor. Devlet yönetiminde işler iyice karışıyor… Piri paşa vezir-i azamlıktan istifa ediyor. Ahmet paşa ise kıdemi gereği makamın kendisine layık olduğunu düşünüyor. Ama Sultan Süleyman beklenmedik bir karar veriyor. Ahmet Paşa verilen kararı hazmetmekte zorlanıyor… İbrahim, Mehmet Çelebi’nin hastalığını öğrenmiş. Bu bilginin Valide Sultana ulaşmasını sağlıyor. Valide sultan, Hatice’nin bir kez daha eşini kaybetmesinden korkuyor. Sultan Süleyman’ın karşısına çıkarak durumu açıklıyor. Ama Süleyman’ın cevabı hiç tahmin edildiği gibi olmuyor. “Muhteşem Yüzyıl” ilgiyle izleyeceğiniz onikinci bölümüyle, 30 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00’de evlerinize yeniden konuk olacak… 

MUHTEŞEM YÜZYIL 11.BÖLÜM FRAGMAN


MUHTEŞEM YÜZYIL 11.BÖLÜM ÖZET


LÜTFEN YORUM YAPALIM:)

Osmanlı imparatorluğunun en renkli dönemi ekranlara yansımaya devam ediyor. Zaferler, aşklar ve entrika ile geçen yıllar Muhteşem Yüzyıl’da hayat buluyor. Dev bütçesiyle, ülkemizde dizilerin standardını değiştiren Muhteşem Yüzyıl’ın yeni bölümü 23 Mart Çarşamba akşamı saat 20:00’de Show TV’de…

Sultan Süleyman ve maiyeti Rodos’ta ilk namazı kılıyorlar. Ama namaz sırasında kilisenin zangoçu, Sultan Süleyman’a suikast girişimde bulunur. Sultan Süleyman, İbrahim’in müdahalesi ile suikasttan son anda kurtulur. Ama İbrahim’in durumu ağır. İbrahim’in kahramanlığı yoksa kendi hayatına mı mal olacak?

Hürrem doğum sancıları içerisinde… İkinci çocuğu geliyor. Acaba yeni bir şehzade mi doğacak?.. Ya da bu sefer doğan bebek bir kız mı?.. Hürrem büyük bir hayal kırıklığı ile karşı karşıya. Hürrem’den gelen haber Mahidevran’ı sevince boğacak.

Sultan Süleyman, bu suikastın sorumlusu Murat’ın bulunmasını emreder. Murat ve ailesi kaçmak üzereyken son anda yakalanır. Sultan Süleyman, Murat’ı ağır bir şekilde cezalandırır. Suikastı haber alan Üstad-ı Azam’ı korku sarar. Osmanlı imparatorluğu suikastın bedelini tüm Rodos’a ağır bir şekilde mi ödetecek? Üstad-ı azam, Osmanlı’nın Rodos hakkında verdiği kararlar karşısında şaşkınlık yaşıyor…

Hatice Sultan’ın nişanlısı, Mehmet Çelebi’nin hasta olduğu ortaya çıkıyor.

“Muhteşem Yüzyıl” ilgiyle izleyeceğiniz onbirinci bölümüyle, 23 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00’de evlerinize yeniden konuk olacak…